تفاوت دوربین های IP و دوربین مدار بسته چیست؟

وقتی صحبت از نصب دوربین های امنیتی در خانه یا محل کار شما می شود ، دو نوع اصلی از فناوری وجود دارد که می خواهید در نظر بگیرید: دوربین های پروتکل اینترنت (IP) یا دوربین های مدار بسته. بیایید تفاوت دوربین های IP و دوربین مدار بسته را بررسی کنیم.

برای دهه ها ، دوربین های مدار بسته آنالوگ بر بازار تسلط داشتند ، اما با ظهور دوربین های IP در اواسط دهه 1990 (و پیشرفت های بعدی در فناوری) ، این دوربین محبوبیت بیشتری پیدا کرد. این مقاله تفاوت این دو و مزایای هر یک را بیان می کند.

چه چیزی دوربین های IP و CCTV را از هم جدا می کند؟

بدون درگیر شدن در اصطلاحات اصطلاحات فنی یا توضیحات ، تفاوت بین دوربین های مداربسته آنالوگ و IP را می توان به شرح زیر توضیح داد:

  • دوربین های مداربسته از طریق کابل های جفت تاب خورده کواکسیال یا بدون محافظ (UTP) فیلم را به صورت آنالوگ به یک DVR منتقل می کنند ، جایی که فیلم ضبط شده توسط هر دوربین به طور جداگانه منتقل می شود و با هم ذخیره می شود.
  • دوربین های IP فیلم را به بسته های IP ترجمه می کنند و آن را به فیلم شبکه ضبط شده (NVR) از طریق شبکه داده (LAN) مورد نظر منتقل می کنند. این بدان معنی است که NVR می تواند در هر نقطه از شبکه قرار گیرد و همه سیگنال ها با هم منتقل می شوند.

چرا دوربین امنیتی IP انتخاب کنیم؟

دوربین های امنیتی IP یک فناوری نوظهور است که به طور مداوم در حال پیشرفت است و به همین ترتیب نمایانگر دوربین آینده است. به هر دلیلی که به دنبال یک سیستم امنیتی در آینده است ، به هر یک از صاحبان خانه یا مشاغل توصیه می شود دوربین های IP را انتخاب کنند:

  • وضوح تصویر حتی چند سال پیش ، دوربین های IP از کیفیت تصویر ضعیفی رنج می بردند – اما دیگر این مورد وجود ندارد. در واقع ، دوربین های IP امروزی دارای رزولوشن مگاپیکسلی هستند که بیش از هر دوربین آنالوگ است ، به این معنی که کاربران حتی پس از ضبط بدون از دست دادن تعریف ، می توانند بزرگنمایی کنند.
  • سادگی سیم کشی LAN. از آنجا که دوربین های IP از LAN برای انتقال سیگنال های خود استفاده می کنند ، به ندرت نیازی به سیم کشی مجدد بزرگ است ، زیرا آنها می توانند به سادگی به تنظیمات شبکه داده موجود متصل شوند.
  • سیم های برق دوربین های آنالوگ علاوه بر کابل کواکسیال یا UTP به منبع تغذیه جداگانه ای برای هر واحد نیاز دارند. در مقابل ، دوربین های IP می توانند با استفاده از همان کابل با استفاده از فناوری Ethernet power (POE) تغذیه شوند و دیگر نیازی به کابل دوم نیست.
  • کنترل از راه دور. در حالی که دوربین های آنالوگ برای اطمینان از اتصال صحیح آنها باید از نظر جسمی کنترل شوند ، کاربران می توانند در یک نگاه ببینند که آیا یک دوربین IP از یک مکان از راه دور به اترنت متصل است.
  • ویژگی های اضافی. به عنوان فناوری در حال پیشرفت در آینده ، دوربین های IP به طور مداوم با ویژگی ها و مزایای اضافی مانند ضبط داخلی NVR ، رابط وب و قابلیت های ارتقا video فیلم به روز می شوند. دوربین های آنالوگ تا جایی که می توانند آمده اند.

چرا دوربین مداربسته انتخاب کنیم؟

در بیشتر سناریوها ، شبکه با دوربین های IP راه حل منطقی است ، زیرا احتمال دارد دوام بیشتری داشته باشد و عملکرد بهتری نسبت به گزینه نظارت تصویری آنالوگ داشته باشد. با این حال ، هنوز هم چند موقعیت غیر معمول وجود دارد که در آنها نظارت تصویری سنتی ممکن است منطقی باشد. آنها عبارتند از:

  • نصب یک بار بدون شبکه LAN. اگر سایتی اینترنت نداشته باشد و بعید باشد به زودی آن را دریافت کند ، اما همچنان به دوربین مداربسته نیاز دارد ، نصب شبکه دوربین های مدار بسته می تواند مقرون به صرفه و کارآمدتر باشد.
  • مناطق با کیفیت پایین اینترنت. از آنجا که IP برای انتقال سیگنال های خود به یک LAN متکی است ، هرگونه اختلال در آن شبکه می تواند باعث شود دوربین ها نتوانند داده ها را انتقال دهند. اگر به نظارت مستمر نیاز باشد ، یک سیستم نظارت تصویری سنتی می تواند یک راه حل مناسب باشد.
  • سیستم های اندازه محدود. دوربین هایی که برای نظارت بر یک اتاق یک نفره یا تعداد کمی از اتاق ها با استفاده از یک سیستم ساده مورد نیاز هستند می توانند از دوربین مداربسته بیش از IP به دلیل هزینه های نصب کمتر استفاده کنند. با این حال ، مساحت کل باید محلی سازی شود و حتی در این صورت ، این نوع راه حل در چند سال آینده واقعاً عملی است.

امروز اموال خود را ایمن کنید

مهم نیست که چه نوع سیستم امنیتی را برای نصب انتخاب کنید ، Assured Security Solutions برای کمک به شما اینجا هستند. ما مجموعه گسترده ای از دوربین های IP و CCTV داریم که همه اهداف را برآورده می کنند و تیم دوستانه و حرفه ای ما برای پاسخگویی به س anyالات شما در دسترس است. تا دیر نشده معطل نکنید – امروز با یک سیستم امنیتی نظارتی خانه یا محل کار خود را ایمن کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *