خانه هوشمند – تغییر سبک زندگی ما

در حالی که شرکت های فناوری با سرعت چشمگیری به نوآوری خود ادامه می دهند ، تقریباً همه چیزهایی که ما با آنها ارتباط برقرار می کنیم اکنون “هوشمندانه” هستند. از تلفن های هوشمند گرفته تا دستگاه های سرگرمی خانگی هوشمند ، فناوری و اتوماسیون خانه ها و زندگی ما را تسخیر می کنند. خانه هوشمند چیست و آیا واقعاً ایمن ترند؟

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند به سادگی خانه ای است که دارای فناوری هوشمند باشد. این شامل لوازم و وسایل موجود در خانه است که با استفاده از یک دستگاه هوشمند ، مانند تلفن یا رایانه لوحی ، می توانند از راه دور به طور خودکار کنترل شوند.

دستگاه ها و وسایل هوشمند با سرعت بالایی در حال گسترش هستند و به صاحبان خانه کنترل بیشتری بر املاک خود می دهند. خانه ها می توانند با وسایل هوشمند مانند روشنایی و گرمایش ساخته شوند ، یا صاحبان خانه می توانند روی سوئیچ ها و کنتورهایی که از طریق یک برنامه تلفن همراه متصل می شوند سرمایه گذاری کنند. آنها می توانند برای روشن کردن چراغ ها و گرم کردن خانه در حالی که شخصی در آن نیست – برای بهبود امنیت یا جلوگیری از یخ زدگی لوله هایی که صاحبان آنها در تعطیلات هستند ، مفید باشند.

اکنون برخی از خانه ها دارای “هاب خانه هوشمند” هستند که به شما امکان می دهد انواع وسایل و لوازم را متصل و کنترل کنید. برخی از شرکت های تولیدکننده انرژی همچنین مترهای هوشمند یا ترموستات را به مشتریان ارائه می دهند تا به آنها در کنترل استفاده از آنها کمک کند. روزهایی که سیستم های گرمایش مرکزی قبل از بازگشت از یک روز طولانی در محل کار خود به تایمرهای گرمایش خانه اعتماد می کردند ، گذشته است! اکنون به سادگی یک لمس تلفن هوشمند هنگام سفر به محل کار ساده است.

سیستم های امنیتی هوشمند

نه تنها می توان سوکت ها و رادیاتورها را از راه دور کنترل کرد – سیستم های امنیتی خانه نیز هوشمندتر هستند. برخی از هشدارهای متجاوز و سیستم های نظارت تصویری نیز از فناوری از راه دور استفاده می کنند تا به صاحبان خانه اجازه دهد ببینند چه اتفاقی در املاک آنها می افتد در حالی که از نظر جسمی در آنجا نیستند.

تمام آنچه شما نیاز دارید دسترسی به دستگاهی است – لپ تاپ ، رایانه لوحی یا تلفن همراه – بنابراین می توانید از راه دور تماشا کنید. اگر دوربین های مدار بسته مدرنی در این ملک نصب کرده اید ، اکنون می توانید در هر زمان و از هر کجای دنیا بتوانید آنها را تماشا کنید. این باعث آرامش خاطر صاحبان خانه هایی می شود که در تعطیلات به سر می برند یا می خواهند امنیت یکی از اقوام خود را در حالی که در خانه نیستند بررسی کنند.

بنابراین ، آیا خانه های هوشمند پتانسیل تغییر شیوه زندگی ما را دارند؟ کاملا. دستگاه های هوشمند با اشغال به نظر رسیدن ملک در مواردی که ممکن است مورد سرقت قرار گیرد ، می توانند امنیت خانه را بهبود بخشند و با دسترسی به تصاویر نظارت تصویری از راه دور ، آرامش خاطر لازم را در مورد ترک خانه برای مالکان فراهم کنند. . علاوه بر این ، کنتورهای هوشمند می توانند بهره وری انرژی را افزایش دهند و فرصت های صرفه جویی در هزینه قبوض را شناسایی کنند.

درباره پیشرفته ترین سیستم های مداربسته هوشمند ما بیشتر بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *