دوربین مداربسته دید در شب پلاک خوان

آیا تاکنون پس از روشن شدن چراغی در یک اتاق تاریک، بلافاصله یک نگاه اجمالی به چشمان خود انداخته اید؟ اگر این کار را به سرعت پس از روشن شدن چراغ انجام دهید، می بینید که چشمانتان را جمع کرده و مردمک های خود را به سرعت کوچک می کنید. چرا که مردمک ها در نور کم بیشتر باز می شوند زیرا چشمان ما سعی می کنند تا حد ممکن نور را جمع کنند تا ما را در دیدن بهتر یاری دهند. وقتی نور زیادی وجود دارد، مردمک چشم ما کوچک می شود زیرا برای راحت دیدن به هیچ نور اضافی نیاز ندارد. این روند طبیعی یکی از دلایل داشتن دید در شب است، اما این کل تصویر نیست. ما اغلب برای چنین کاری از دوربین مدار بسته دید در شب پلاک خوان استفاده می کنیم.

برای دید رنگ سبزی که اغلب در شب می بینیم، دست کم نیازمند مقدار نور کمتری هستیم، همچون نوری که چشم خودمان از آن برخوردار است. این فرآیند کمی تاریکی تصویر را شدت می بخشد تا بتوانیم آن را به شکل بهتر و با جزئیات بیشتر ببینیم. همچنین رنگ سبز به ما امکان می دهد محصول نهایی را کاملاً واضح تر از تصویری سیاه و سفید ببینیم. دید در شب نوعی فناوری است که در محیط های کم نور و در تاریکی مطلق و دید شما را بهبود می بخشد.

رایج ترین کاربردهای دید در شب شامل رانندگی در شب یا پرواز، امنیت و نظارت شبانه، مشاهده حیات‌وحش، و عملیات جستجو و نجات می شود. دید در شب اغلب توسط ارتش نیز مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین دارای اهداف تفریحی مانند استفاده در دوربین های فیلمبرداری خانگی یا در پیاده روی شبانه می گردد.

در فیلم ها و تلویزیون اغلب تصاویر سبز رنگی را مشاهده می کنیم که از عینک دید در شب (NVG) یا یا سایر ابزاری که از همان تکنولوژی اصلی دید در شب هستند استفاده می کنند. NVG ها حجم کمی از نور مرئی را دریافت کرده، تا حد زیادی آن را بزرگنمایی می کنند و بر روی صفحه نمایش به تصویر می کشند.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *