راهنمای ایمنی در برابر آتش سوزی در منزل SafeWise


برنامه های فرار اضطراری جان افراد را نجات می دهد. آیا یکی برای خانه خود دارید؟ دانستن اینکه در صورت آتش سوزی باید چه کار کرد ، خاموش شدن را آسان می کند.

با ترسیم نقشه خانه خود از جمله پنجره ها ، درها و راهروها شروع کنید. خروجی های اصلی اضطراری مانند درهای جلو و عقب را مشخص کنید. یک مسیر تخلیه اضطراری اساسی و سپس مسیرهای پیش بینی نشده اختراع کنید تا در صورت مسدود شدن یک مسیر ، آنها را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید که در یک آتش سوزی واقعی ، شعله های آتش و دود می تواند معابر را صعب العبور کند ، بنابراین مهم است که هنگام برنامه ریزی مسیر فرار این مسئله را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر اتاق خواب در طبقه بالا دارید ، می توانید گریزهای حریق بخرید که برای کمک به افراد در فرار سریع ، باز می شود.

هنگامی که برنامه تخلیه شما انجام شد ، یک تمرین آتش بسازید. باز هم ، برای رسیدن به آمادگی بهتر ، از سناریوهای مختلف استفاده کنید. برای شروع ، بگذارید همه در رختخواب خود دراز بکشند تا آتش شبانه را شبیه سازی کنند. سپس فرار از مناطق مشترک مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن را تمرین کنید.

این واقعیت را نیز در نظر بگیرید که دود می تواند به میزان قابل توجهی دید را کاهش دهد. تمرین تاریکی را در تاریکی کامل یا چشمان بسته همه امتحان کنید. بجای نگاه کردن ، درها را بشمارید و مکان خود را با لمس احساس کنید. هرچه بیشتر در سناریوها تمرین کنید ، همه در شرایط اضطراری واقعی آمادگی بهتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *