سرعت و حساسیت شاتر پایین

سرعت شاتر پایین

مقاله آموزش

گزارش کاربر هسته دوربین مدار بسته “EYE برای نظارت”

سری فنی برای نظارت تصویری – سرعت شاتر پایین

گرفتن تصاویر ویدئویی خوب در طول روز با تمام عوامل تصادفی که نمی توانید کنترل کنید به اندازه کافی دشوار است ، اما گرفتن تصاویر خوب در شب همیشه دشوارتر است. و زمان شب هنگامی است که مردم بیشتر نگران عکس گرفتن هستند. سرعت شاتر پایین تکنیکی است که اساساً به سنسور فیلمبرداری دوربین مدار بسته اجازه می دهد تا نور کافی برای کار در شرایطی که چشم انسان آن را تاریکی کامل می داند ، جمع کند. گاهی اوقات Sens-up ، Sense Up یا تغییرات مشابه نامیده می شود و به کنترل شاتر الکترونیکی یکپارچه در عملکرد سنسور ویدیوی الکترونیکی بستگی دارد. برای درک Sens-up (یا Sense Up) ، باید حداقل درک اساسی از عملکرد شاتر الکترونیکی داشته باشید.

درک نحوه کار با شاتر اتوماتیک الکترونیکی (AES)

مکانیسم شاتر یک دوربین استاندارد (مبتنی بر فیلم) با فشار دادن آن روی دکمه کنترل شاتر با باز شدن خیلی کوتاه (و سپس بستن آن) کار می کند. نوری که از لنز عبور می کند از شاتر عبور کرده و به فیلم برخورد می کند. این فیلم با مواد شیمیایی حساس به نور پوشانده شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض نور تغییر می کند. زمان باز شدن کرکره قابل تنظیم است (با دوربین های بهتر) بنابراین می توانید میزان برخورد نور با فیلم را کنترل کنید. سپس قسمت در معرض فیلم برداشته شده و فیلم تازه جایگزین می شود. هنگامی که یک فیلم در معرض (در معرض مواد شیمیایی بیشتر) تولید می شود ، یک عکس به دست می آورید.

در دوربین های دیجیتال ، دوربین فیلمبرداری و دوربین های مدار بسته هیچ فیلمی وجود ندارد. یک قطعه از مواد نیمه رسانای لایه ای – یک سنسور CCD یا CMOS – جای فیلم را می گیرد که در یک دوربین استاندارد استفاده می کنید. بسته به سنسور ، دوربین ممکن است دارای یک شاتر مکانیکی باشد یا کاملاً الکترونیکی باشد. برای دوربین های مداربسته نوع شاتر معمولاً یک کرکره الکترونیکی اتوماتیک (AES) است.

بدون پیچیدگی زیاد ، فقط باید بگوییم که تراشه دوربین و سنسور فیلم (CCD یا CMOS) بر اساس نور موجود دقیقاً نحوه کار AES را هنگام روشن کردن دوربین تعیین می کنند. هدف این است که حداکثر میزان نوردهی را بدست آورید تا یک تصویر خوب بدست آورید. مانند پرده های مکانیکی ، پرده های الکترونیکی اتوماتیک نیز دارای درجاتی از سرعت هستند که زمان نوردهی را تعیین می کند ، معمولاً از 1 / 10،000 ام تا 1/60 ثانیه. چون خودکار است ، بر خلاف یک دوربین استاندارد مبتنی بر فیلم ، که تنظیمات مکانیکی دارید (به هر حال دوربین های خوبی) معمولاً کنترل ندارید.

توجه: شرح زیر برای اهداف تصویر سازی بسیار ساده است. برای توصیف کامل عملکرد سنسورهای ویدئویی CCD و CMOS و نحوه تعامل آنها با شاتر (مکانیکی و الکترونیکی) فضای بسیار بیشتری لازم است و برای به دست آوردن درک عملیاتی از عملکرد کند شاتر / سنسور نیازی به توضیح کامل نیست. تحقیق خود را بر اساس توصیف من (بدیهی است بد و شاید نادرست و مطمئناً خیلی ساده) مبنا قرار ندهید.

سرعت اسمی شاتر به چه معناست؟ اگر AES در 1/10000 ثانیه کار کند ، این بدان معناست که سنسور ویدئو برای 1 / 10،000th ثانیه نور جمع می کند و سپس سیگنال را به مدارهای پردازش تصویر می فرستد ، سپس آن را به حافظه یا پایین فیلم می فرستد. به مانیتور خود کابل بزنید. در همین حال ، سنسور ویدئو (اگر یک سنسور CCD باشد – سنسورهای CMOS کمی متفاوت عمل می کنند) توسط مدارهای کنترل خود پاک و تنظیم می شود و آماده دریافت تصویر (یا فریم) دیگری است. مانند ساعت ، در هر 10 هزارم ثانیه (به عنوان مثال) یک سری داده های دیجیتالی به تراشه دوربین پردازش ارسال می شود و سنسور فیلم مجدداً تنظیم می شود. دوباره و دوباره. اگر به هر دلیلی در این بازه زمانی نور کافی در دسترس نباشد ، سپس شاتر الکترونیکی به طور خودکار تنظیم می شود (از این رو شاتر الکترونیکی AUTOMATIC). به عنوان مثال ، می تواند به 1/5000 ثانیه برسد و اگر نور کافی باشد ، تصویر ناپدید می شود. خیلی تاریک؟ تا زمانی که بتواند یک دسته قابل استفاده از داده های دیجیتالی را برای مونتاژ و انتقال از طریق لوله دریافت کند ، دوباره 1/1000 ثانیه تنظیم می شود ، سپس 1 500000 ثانیه و غیره تنظیم می شود. دوباره و دوباره و دوباره ، تنظیم مداوم بر اساس نور موجود. نور کافی در 1/60 ثانیه نیست؟ بدون عکس خودکار است – نمی توانید آن را تنظیم کنید. انتهای داستان ، انتهای تصویر (تا هر حال نور بیشتری دریافت شود).

سرعت شاتر پایین به شما امکان می دهد میزان نوری که به سنسور برخورد می کند را تنظیم کنید و اساساً تعیین می کند که سنسور ویدیو دسته پردازش داده های خود را بدون تعیین کیفیت تصویر ارسال می کند. اگر این یک دوربین استاندارد بود ، این عمل به معنای باز نگه داشتن شاتر برای مدت زمان مضحکی (1/2 ثانیه ، 1 ثانیه 2 ثانیه و غیره) و اجازه دادن نور به فیلم برای آن دوره زمانی است. روشهای شاتر آهسته دیجیتال (DSS) در واقع هیچ ارتباطی با شاتر مکانیکی ندارند (از آنجا که در دوربین مدار بسته وجود ندارد) ، آنها فقط به سنسور فیلم می گویند قبل از ارسال داده ها برای پردازش ، نور بیشتری جمع کند.

اکثر دوربین های مداربسته مجهز به گزینه های DSS معمولاً راهی برای برنامه ریزی کاربر از طریق منوی نمایشگر روی صفحه (OSD) برای کاربر دارند (اگرچه ممکن است از روش های دیگری استفاده شود). گزینه های منو معمولاً به هر طریقی یا به عنوان سنسور (یا Sense up ، sens-up و غیره) شناخته می شوند و می توانند از 2x تا 128x یا بیشتر باشند. این تنظیم به میزان نوری است که مجاز به ضربه زدن به سنسور است – 2 برابر نور “عادی” تا 128 برابر بیشتر از نور “عادی”. این روش به شما امکان می دهد در تاریکی تقریبا کامل تصاویر رنگی درخشان و واضحی ایجاد کنید. کل تنظیمات قابل استفاده Sens-up از 2x تا 10x و به ندرت بیشتر از آن متفاوت است. برای یافتن بهترین تنظیمات باید در محیط نظارت خود آزمایش کنید. عالی به نظر می رسد ، درست است؟

معایب DSS

من مطمئن هستم که عکس هایی را دیده اید که تار هستند زیرا سوژه حرکت کرده است یا شخصی که دوربین را محکم نگه داشته است. در هنگام استفاده از DSS نیز همین اتفاق می افتد. اگر سوژه در حالی که سنسور فیلم در حال جمع شدن نور است حرکت کند ، تصویر حاصل تار می شود یا ممکن است جلوه های عجیبی را مشاهده کنید. اما می توانید برای حل این مشکل کار کنید. اگر به نوعی می توانید سوژه را کنترل کنید ، آنها را ثابت نگه دارید ، سرعت پایین شاتر می تواند به نتایج بسیار مطلوبی منجر شود ، مانند گرفتن شماره ثبت اتومبیل که باید منتظر خروج کنترل شده از یک گاراژ باشد. یا وسایل نقلیه با چراغ های توقف. برای افراد ، اگر می توانید به نوعی حرکت آنها را با مانع یا وسیله دیگری کاهش دهید ، می توانید نتایج خوبی بگیرید. نکته اصلی این است که سوژه خود را کم کنید یا در حالت ایده آل آنها را برای مدت کوتاهی بی حرکت نگه دارید. بعضی وقتها ممکن است ، گاهی هم نیست.

در حالی که دوربین های DSS به شما کمک می کنند تصاویر رنگی را در تاریکی کامل به دست آورید ، از ادعای هرکسی که به شما می گوید بهتر از دوربین مادون قرمز است مراقب باشید. در مناطقی که میزان بازدید زیاد است و راهی برای کنترل سوژه شما وجود ندارد ، یک دوربین مادون قرمز خوب نتایج بهتری خواهد داشت. اگر بتوانید میزان رفتار سوژه خود را تعیین کنید ، می توانید بفهمید کدام نوع دوربین برای شما بهتر کار می کند.

امیدوارم این به شما کمک کند DSS / sens up / sens up چیست و چه زمانی می خواهید از آن استفاده کنید و چه زمانی این کار را انجام ندهید. از آنجا که دوربین های مدار بسته با گزینه های سرعت شاتر پایین اغلب گران تر از دوربین های مداربسته هستند ، درک این ویژگی می تواند در تعیین اینکه می خواهید پول خود را هنگام طراحی و استقرار شبکه نظارتی خود خرج کنید ، مفید باشد.

DSS اینجاست: COR-HDZ20 و COR-HDZ30

آیا شما به دوربین های مدار بسته هسته ای با Sens-up علاقه مند هستید؟ به COR-HDZ20 و COR-HDZ30 مراجعه کنید. لطفا برای کسب اطلاعات و قیمت این دوربین های عالی با یکی از نمایندگان فروش ما تماس بگیرید یا برای دیدن صفحه محصول COR-HDZ20 اینجا را کلیک کنید

از اینکه وقت خود را برای مرور وب سایت خود اختصاص دادید متشکریم به عنوان یک صاحب خانه ، در محافظت از خانه و خانواده خود عاقل باشید. ما در CCTV Core دارای EYE برای نظارت هستیم و در اینجا هستیم تا در زمینه نیازهای سیستم امنیتی به شما کمک کنیم.
برای فهمیدن،

تیم اصلی برای دوربین مداربسته

بیشتر فنی امنیت مقالات آموزشی-صفحات

اگر این مقاله را دوست داشتید ، می توانید از آنها لذت ببرید.

این پست در هیچ رده ای نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *