صفر تا صد دوربین مدار بسته

VCR خانگی ( Domestic VCR )

سادهترین و ارزانترین راه برای ضبط تصاویر گرفته شده به وسیله دوربین ھا استفاده از VCRھای خانگی است. این دستگاه ھای معمولا امکان ضبط ٨ ساعت تصویر را برای شما ایجاد می کنند که البته می توانید با استفاده از سیستم کنترل ضبط تصاویر تنھا تصاویر دارای حرکت را ضبط کنید.

معایب :بیشتر VCRھای خانگی دارای زمان Take up نسبتا بالایی ھستند).زمان Take up به تاخیر دستگاه بین گرفتن دستور ضبط و شروع ضبط گفته میشود( در صورتی که از VCR برای ضبط تصاویر تلویزیون استفاده می کنید، در صورت انتخاب دوربین به عنوان ورودی قادر به ضبط تصاویر دیگری مانند تصاویر تلویزیون نخواھید بود. 

مزایا: بسیار کم ھزینه این ھزینه کم این امکان را به شما خواھد داد تا از یک VCR جداگانه برای ضبط تصاویر دوربین ھا استفاده کنید. با این حال استفاده از VCR در سیستمھای مداربسته حرف های کاملا منسوخ شده است اما برای یک سیستم ساده خانگی میتواند انتخاب خوبی باشد. 

ویدئو تایم لپس Domestic VCR این دستگاهھا تقریبا شبیه به VCRھای خانگی ھستند با این تفاوت که شما می توانید تعداد فریم ھای ضبط شده تصویر را تغییر دھید. این قابلیت این امکان را به شما می دھد تا تصاویر را برای مدت بیشتری ضبط کنید. این دستگاه می تواند طوری تنظیم شود تا تصاویر را برای مدت ٢٤ ,٢٤٠ و یا ٩٦٠ ساعت بر روی نوارھای ویدئویی معمولی ضبط کند. 

معایب: ھرچه مدت ضبط تصاویر را افزایش دھید فاصله بین فریم ھای ضبط شده نیز افزایش می یابد و تصاویر از حالت واقعی دور می شوند. 

مزایا: قابلیت ضبط طولانی .قیمت نسبتا مناسب .این دستگاهھای ھمچنین دارای قابلیتھایی مانند آلارم یا بازنویسی خود کار بر روی نوار نیز ھستند. DVR digital video recorder DVR دستگاھی است که تصاویر آنالوگ را از دوربین دریافت کرده و پس از تبدیل آنھا به اطلاعات دیجیتال آنھا را ضبط می کند. معمولی ترین حافظه مورد استفاده در این دستگاه ھا ھارد دیسک ھای معمولی ھستند. این دستگاه با توجه به نوع قابلیت نصب تعداد مختلفی ھارد دیسک را دارند. از DVRھا میتوان در ترکیب با مالتی پلکسر و سیستم موشن دتکتور استفاده کرد. DVRھا به دو دسته تقسیم میشوند: -standalone: آن دستگاه امکان ضبط و نمایش تصاویر را برای شما فراھم می آورد.

– PC-based :این دستگاه بر روی رایانه نصب شده و امکان استفاده و ضبط تصاویر بر روی رایانه را فراھم می آورد. 

مزایا: دستگاه ھای DVR تقریبا تمامی قابلیت ھای گفته شده در مورد دستگاه ھای قبلی مانند ضبط و نمایش چند تصویر ھم زمان, آلارم, موشن دتکتور و …را دارا می باشند که نصب سیستم مدار بسته را بسیار آسان می کند. رزولیشن تصاویر ضبط شده نسبتا بالا است. دسترسی به تصاویر با توجه به زمان و تاریخ ضبط به راحتی امکان پذیر است. پس از گرفتن کپی کیفیت تصاویر به ھیچ وجه کاھش نمی یابد. ظرفیت بالای ضبط تصاویر نیاز به تعویض دائم نوار را از بین میبرد. امکان ضبط تصاویر مدتی قبل از تشخیص حرکت نیز وجود دارد. اتصال آسان این دستگاه به شبکه یا اینترنت امکان مشاھده تصاویر از راه دور را فراھم می آورد. 

معایب: ھزینه نسبتا بالا البته ممکن است در ابتدا ھزینه این دستگاه بالا به نظر برسد اما قابلیت ھای این دستگاه نسبت به قیمت آن استفاده از این دستگاه ھا را بسیار معقول کرده است.


Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *