نحوه استفاده از تصویربرداری حرارتی مادون قرمز در سیستم حفاظت از آتش سوزی جنگل

21 دسامبر 2018

نحوه استفاده از تصویربرداری حرارتی مادون قرمز در سیستم حفاظت از آتش سوزی جنگل

کاربرد اتاق حرارتی مادون قرمز برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگل:

پیشگیری از آتش سوزی قسمت مهمی از کارهای حفاظت از جنگل است. چشم انداز مهمترین کار است. در ابتدا ، نیروهای آتش نشانی بر روی برج رصد خواهند ایستاد و اگر ناهنجاریهای شناسایی شده به موقع به مقامات آتش نشانی جنگل گزارش شود ، ناظران معمولاً برای تعیین نوع آتش سوزی جنگل و مسافت ، به وضعیت دود و رنگ آنها اعتماد می کنند ، نواقص این نوع خارجی اولیه.

با توسعه فناوری در بخشهای پیشگیری از آتش سوزی در جنگل ، نظارت بر تصاویر تصویربرداری حرارتی به تدریج ظاهر می شود. این نوع مشاهدات معمولاً در بالای برج رصد قرار می گیرد تا آتش سوزی جنگل ها با PTZ با دقت بالا شناسایی و مکان یابی شود. این روش تشخیص می تواند به سرعت تصویری را از صحنه همراه با برخی دوربین های اتوماتیک در زمان واقعی ثبت کند.

ترکیب دوربین تصویربرداری حرارتی با سیستم عامل نرم افزار رایانه ای می تواند به طور خودکار مناطق جنگلی را رصد کند ، آتش بازی ها را به طور خودکار شناسایی کند و مکان های آتش سوزی را به طور خودکار تعیین کند. با استفاده از این ابزارها می توانید یک برج مشاهده بدون سرنشین در جنگل راه اندازی کنید ، برج مشاهده می تواند به مرکز فرماندهی متصل شود تا همه داده ها بتوانند نظارت به موقع به مرکز فرماندهی ، امروزه در بسیاری از کشورهای جهان ، در برج مشاهده آتش سوزی در جنگل آیا آنها از این سیستم مادون قرمز خودکار استفاده می کنند.

هات اسپات حرارتی هوشمند دو کاناله از سری TTVC از سری TTVC بر اساس جدیدترین تکنولوژی مادون قرمز 5 خنک نشده و مادون قرمز مداوم برای بزرگنمایی نوری طراحی شده است. این دوربین با یک سنسور FPA خنک نشده 336 * 256/640 * 512 ، مدار دیجیتال پیشرفته و فناوری پردازش تصویر ، می تواند یک تصویر برتر را در اختیار کاربران قرار دهد. ماژول تجزیه و تحلیل هوشمند داخلی ، الگوریتم تشخیص نقطه داغ و می تواند به طور خودکار شعله ، وسایل نقلیه ، پرسنل و سایر منابع حرارتی دوربرد را تشخیص دهد ، با اضافه بار PT 360 درجه ، که می تواند 6000 متر در دامنه تشخیص آتش و نمایش هشدار را تحقق بخشد. یک محفظه آلیاژ آلومینیوم یکپارچه ، مهر و موم شده با نیتروژن و حفاظت از نفوذ IP66 ، عملکرد مناسب در فضای باز را تضمین می کند.

با نرم افزار ویژه اعلام حریق FR2000 ، می توانید نمایش فیلم ، کنترل ، ذخیره سازی ، پخش ، اسکن و کنترل خودکار ، پردازش خودکار اطلاعات هشدار ، ضبط خودکار زنگ هشدار ، محاسبه موقعیت کالیبراسیون ، کنترل پلیس مجازی ، نمایش اطلاعات نقشه GIS ، دسترسی به داده های هواشناسی ، کنترل سلسله مراتبی ، توابع تخصصی مانند استراتژی تکامل پویا ، اطفا حریق ، بسیار مناسب برای پیشگیری از آتش سوزی در جنگل ، دامداری و مراتع ، معدن زغال سنگ ، آتش سوزی در مقیاس بزرگ در غلات به طور خودکار مشاهده از راه دور.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *