نحوه استفاده صحیح از کپسول آتش نشانی


هنگامی که انواع مختلف کپسول های آتش نشانی و کاربرد آنها را درک کردید ، باید بتوانید به درستی کار کنید.

بهترین راه برای آمادگی در برابر آتش سوزی در خانه مطالعه مراحل زیر و مرور منظم آنها است تا بتوانید از خانه و خانواده خود محافظت کنید.

1. یک مسیر مشخص خروج / فرار را مشخص کنید

قبل از استفاده از کپسول آتش نشانی ، مطمئن شوید که مسیر فرار مشخصی دارید. اگر نمی توانید آتش را خاموش کنید ، باید یک خروج ایمن انجام دهید. هنگام تصمیم گیری در مورد محل نگهداری کپسول آتش نشانی ، به این مورد فکر کنید و مطمئن شوید که پس از بیرون آوردن آن ، گزینه های زیادی برای خروج در نزدیکی آن دارید.

2. قدم به عقب بردارید

با آتش روبرو شوید و پشت خود را به سمت خروجی واضحی که قبلاً شناسایی کرده اید ، نگه دارید. هنگام آماده شدن برای کار با کپسول آتش نشانی باید در فاصله بین شش تا هشت فوت از شعله های آتش بایستید.

3. کپسول آتش نشانی تخلیه شده

تفکر واضح در شرایط اضطراری ممکن است دشوار باشد ، بنابراین ایمنی در برابر حروف اختصاری طولانی مدت وجود دارد که به شما کمک می کند مراحل مربوط به کار در خاموش کننده را به یاد بیاورید. وقتی آتش را خاموش می کنید ، مجبورید عبور:

س: بکشید پین آتش نشانی.

ج: هدف نازل کپسول آتش نشانی روی شلنگ پایین ، تا پایه آتش.

S: فشار دادن دسته یا اهرم رقیق کردن کپسول آتش نشانی.

S: تمیز کردن نازل جلو و عقب کپسول آتش نشانی را به سمت پایه آتش نگه دارید و آن را از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید تا شعله های آتش خاموش شود.

4- موارد را پیگیری کنید

هنگامی که به نظر می رسد شعله های آتش از بین رفته است ، به کنترل منطقه آتش ادامه دهید تا دوباره ظاهر نشود. اگر آتش دوباره شروع شد ، فرایند PASS را تکرار کنید.

5- با آتش نشانی تماس بگیرید

اگر قبل از تخلیه کپسول آتش نشانی فرصتی برای تماس با آتش نشانی محل خود نداشته اید ، اکنون این کار را انجام دهید. آنها قادر به بازرسی از محل آتش سوزی و اطمینان از خاموش شدن کامل آن خواهند بود.

6. به یک مکان امن برسید

پس از خاموش شدن آتش یا اگر نمی توانید آتش را خاموش کنید ، محل را ترک کرده و مکانی غیرقابل دسترس برای آتش پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *