نحوه سرمایه گذاری در ویسکی 2021

ویسکی اسکاچ نمادی از صنعت و سنت بریتانیا ، از دوام و قابلیت اطمینان است. و اگرچه برای همیشه وجود نداشته است ، اما در طول تاریخ شناخته شده است.


کلمات و عکس: شراب الیتی و ویسکی

مرا در این مجله دیجیتال ببر

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-703241”))؛

ویسکی اسکاچ نمادی از صنعت و سنت بریتانیا ، از دوام و قابلیت اطمینان است. و اگرچه برای همیشه وجود نداشته است ، اما در طول تاریخ شناخته شده است.


کلمات و عکس: شراب الیتی و ویسکی

این را در ژورنال دیجیتال ببینید


UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-473553”))؛

تاریخچه مستند آن از سال 1494 آغاز می شود و سوابق مالیاتی آن روز نشان می دهد که یک راهب هشت قوطی – حدود 2500 پوند – جو مالت خریداری کرده است ، “با آن آبزیان درست می کند.” اگرچه فرآیندهای تقطیر ممکن است در طول زمان تغییر کرده باشند ، ارزش این کالا با تقاضا و بلوغ تعیین می شود. با رونق گرفتن ارزیابی جهانی ویسکی ، مردم به تدریج در می یابند که بشکه های محدود و بالغ شده از معروف ترین کارخانه های تقطیر جهان می توانند بالاترین بازدهی را برای کسانی که می خواهند سرمایه خود را حفظ کنند ، به ارمغان بیاورد.

چرا ویسکی و چرا اکنون؟

چشم انداز سرمایه گذاری جهانی طی سالهای اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، به طوری که عموم مردم اکنون توانایی بیشتری در گرفتن تجارت به دست خود و سرمایه گذاری و تجارت در طیف وسیعی از کالاها از طریق سیستم عامل های آنلاین و مشاوران سرمایه گذاری دارند. فناوری در یک محیط مجازی پیش قدم شده است تا به مردم اجازه دهد بازارهای جدید و جالبی را کشف کنند که قبلاً کشف نشده اند. با در نظر داشتن این موضوع ، سال 2020 نیز نوسانات بازار سهام جهانی و بازده پایین با نرخ بهره بسیار پایین را نشان می دهد ، آنها را وادار می کند راهی برای متنوع سازی سبد دارایی خود پیدا کنند.

راهی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری خرید کالاهای لوکس است که با گذشت سالها قیمت آنها افزایش می یابد. سرمایه گذاری در اتومبیل های کلاسیک ، سکه ، ساعت و کارهای هنری به طور فزاینده ای برای افراد معمول می شود ، در حالی که کالاهای دیگر فرصت های مناسب سرمایه گذاری محسوب نمی شوند. با این حال ، اکنون به طور فزاینده ای روشن شده است که دارایی هایی که زمانی کالاهای مصرفی صرف محسوب می شدند ، توانایی بالایی برای سرمایه گذاران بلند مدت دارند. یکی از این کالاهای لوکس ویسکی است که قبلاً برای جلب رضایت ما شسته شده بود و اکنون پتانسیل زیادی به عنوان یک سرمایه سرمایه گذاری نشان می دهد. علاوه بر این ، ویسکی یک دارایی غیر مالیاتی است که دارایی های مالی سنتی دیگر قادر به ارائه آن به سرمایه گذاران نیستند.

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-193974”))؛

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-147162”))؛

اولاً ، مانند شراب خوب ، تقاضا بیش از عرضه است. ویسکی قابل جمع آوری توسط مصرف کنندگان نیز مورد توجه قرار می گیرد ، بنابراین بخش قابل توجهی از هر بطری بسته بندی شده بطری به سرعت بسیار محدودتر می شود ، زیرا بیشتر دوستداران ویسکی مصرف می کنند. ویسکی پس از یک دوره بلوغ در بشکه های بلوط بطری می شود. از نظر قانونی ، این حداقل 3 سال است ، اما در عمل بیشتر ویسکی ها برای رشد شخصیت خود حداقل 8 سال بالغ می شوند.

مشروب فروشی ها معمولاً “سبک خانه” دارند که با بطری سازی انبوه مالت نسبتاً جوان تولید می شود (مانند گلنمورنگی 10 ساله محبوب). اما همچنین ویسکی های قدیمی تر که در کارخانه تقطیر پیر می شوند ، و همچنین می توانند ویسکی های قدیمی مانند 15 یا 21 ساله را بطری کنند. آنها همچنین ممکن است محصول را از یک بشکه ویسکی پرنعمت به بطری ببندند ، یا ممکن است عبارات مختلف ویسکی مانند “پوشش چوب بندر” یا “پوشش چوب شری” را ارائه دهند ، این بدان معنی است که علاوه بر پیر شدن در بشکه های سنتی بوربن ، ویسکی با یک دوره پیری اضافی در بندر یا شری “تمام شده” است که می تواند طعم های مختلفی به شما بدهد. این اصطلاحات مختلف ویسکی و مالت های قدیمی مورد توجه سرمایه گذاران است – تولید محدود است ، و هم توسط مجموعه داران و هم از نظر مصرف کنندگان بسیار ارزشمند است. کلکسیونی ویسکی های برخی از کارخانه های تقطیر نسبت به بقیه موارد بسیار مهم است ، بنابراین مهم است که وقتی می خواهید ویسکی خود را بفروشید پس از چند سال آنچه در بازار مطلوب است را چک کنید.

مانند هر سرمایه گذاری ، اطمینان از اینکه در بهترین دست ها هستید و به بهترین سیستم عامل ها برای رونق سرمایه گذاری خود دسترسی دارید بسیار مهم است. بنابراین ضروری است که سرمایه گذاران به مشروب فروشی های معروف که از قبل شهرت ویسکی سرمایه گذاری را دارند ، دسترسی داشته باشند. این شامل ویسکی های معروف اسکاتلندی مانند Macallan ، Dalmore و Springbank است. جمع آوری و نادر بودن ویسكی در هنگام سرمایه گذاری در ویسكی و بنابراین انتخاب دستگاه تقطیر مناسب بسیار مهم است و سن بشكه یا بطری برای سرمایه گذاری ضروری است.

بازار ویسکی در سال 2020

در طول سال گذشته ، بین 15-20٪ در مقادیر کمیاب بطری های ویسکی ، که بیش از سرمایه گذاری جایگزین تعیین شده در دارایی هایی مانند ساعت ، هنر و اتومبیل را تضمین می کند ، فوق العاده افزایش یافته است. در چند سال گذشته فروش باورنکردنی ویسکی از جمله موارد زیر مشاهده شده است: یک بطری تک ماکالان 1926 رکورد های حراج را شکست ، به قیمت 1.5 میلیون پوند. در سال 2018 ، بیش از 40.7 میلیون پوند ویسکی نادر فقط در خانه های حراج در انگلیس فروخته شد. یک بطری ماکلان ، که در سال 1989 تقطیر شد ، سال گذشته به قیمت 572،000 دلار فروخته شد که یک رکورد قیمت برای هر بشکه ویسکی بالغ است.

شاخص ویسککی کاسک ، یک نظرسنجی تولید شده توسط Cask 88 ، Braeburn Whisky و WhiskyStats.net ، رشد مداوم نسبت به سال قبل و همچنین نرخ رشد بشکه سالانه را نشان می دهد. این میزان افزایش را می توان به تأثیر مثبت بلوغ ویسکی و پاسخ به تقاضای فزاینده نسبت داد ، زیرا عرضه ویسکی در طیف متنوعی از بازارهای جهانی فروخته می شود.

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-173103”))؛

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-212922”))؛

مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها

مقایسه ای بین بازار بشکه ویسکی و سایر کالاهای لوکس انجام می شود. با این حال ، بسیاری از ویژگی های ویسکی وجود دارد که آن را منحصر به فرد می کند. بنابراین تجزیه و تحلیل بازار بدون در نظر گرفتن عوامل متغیر مانند ویژگی های بشکه که آن را به نوعی تبدیل می کند ، یک چالش است. پیچیدگی این واقعیت بیشتر می شود که ، برخلاف یک اثر هنری یا یک بطری کلکسیونی ویسکی که از قبل بسته بندی شده است ، ارزش بشکه ها نه تنها به تقاضا بلکه به بلوغ بشکه نیز بستگی دارد. بنابراین ، بشکه ای که امسال خریداری شده عملاً با گذشت سالها به یک محصول جدید تبدیل خواهد شد.
شاخص بشکه ویسکی مقادیر برآورد شده نمونه ای از بیست بشکه از کارخانه های مختلف تقطیر در سراسر دنیا با مشخصات سنی مختلف را نشان می دهد. شایان ذکر است که با وجود همه گیری جهانی که در اوایل سال 2020 اقتصاد را تحت تأثیر قرار داد ، شاخص بشکه ویسکی همچنان خوش بینانه است و حتی رشد را نشان می دهد. در این تجزیه و تحلیل داده ها ، هیچ شاخص تقطیر در 5 سال گذشته بازدهی منفی نشان نداده است ، که این تأییدی بر ثبات نسبی بازار در برابر تأثیر منفی بر اقتصاد جهان است.

10 تقطیر برتر

رشد کل سرمایه سالانه در این مطالعه در تمام کارخانه های تقطیر و مناطق از ژوئن 2020 افزایش 13 درصدی ارزش را نشان می دهد. این بیشتر توسط دستگاه تقطیر شکسته شد تا مشروبات الکلی با بالاترین عملکرد از طریق رشد سرمایه آشکار شود. ده کارخانه تقطیر اول از نظر رشد سرمایه به شرح زیر است: Laphroaig ، Bunnahabhain ، Staoisha ، Macallan ، Highland Park ، Caol ILA ، Springbank ، Benriach ، Bowmore و Jura.

بسیار مثبت است که هیچ مشروب فروشی اسکاتلندی شاخص رشد سرمایه منفی را نشان نداده است. پیش بینی ها از رشد سرمایه گذاری سالانه 5.13٪ برای کارخانه تقطیر کوچک اسکاتلندی Ardmore گرفته تا کارخانه های تقطیر بزرگتر مانند Laphroaig و Macallan متغیر است ، که هر دو بازده پیش بینی شده تا 20٪ در سال را نشان می دهند.

بهترین تقطیر از نظر رشد سالانه پیش بینی شده ، Laphroaig است که تقاضا به طور مداوم بیش از عرضه است. دو تقطیر بعدی جدول لیگ در Islay است که Bunnahabhain و Staoisha محبوبیت منطقه را نشان می دهند. با توجه به کارخانه های تقطیر ، شایان ذکر است که ویسکی تولید شده در جزایر اسکاتلند در بین ده لیگ برتر جدول رشد سرمایه برتر است و فقط Macallan ، Springbank و BenRiach نمایندگی های تقطیر قاره را در این لیست مقایسه ای دارند.

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-212093”)) ؛

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-693265”))؛

2021. روندها

با رشد و گسترش صنعت ویسکی به بازارهای جدید و مستقر ، پیش بینی می شود که تقاضا با این رشد مطابقت داشته باشد ، که افزایش عرضه را ضروری می کند. با افزایش تقاضا برای ویسکی در سراسر جهان ، ارزش ویسکی در بشکه ها ، به ویژه ویسکی قدیمی ، همراه با مقدار ویسکی تولید شده در سالهای 2020 و 2021 در طی همه گیر جهانی به دلیل تعطیلی دستگاه های تقطیر ، افزایش می یابد ، این بدان معنی است که تولید کاهش می یابد . بنابراین جای تعجب نیست که ویسکی های مارک تقطیر تقطیر شده در سال 2020 یا 2021 به دلیل عدم دسترسی در این دوره و افزایش تقاضا ، که آن را به یک ویسکی بسیار اکتشافی تبدیل می کند ، سرعت رشد را تسریع می کنند.
داده های جمع آوری شده در سال جاری نشان دهنده روند مشاهده شده در بازار ویسکی طی چند سال گذشته است ، و نتایج بسیار اطمینان بخشی است. این امر به ویژه در این واقعیت قابل توجه است که شاخص ویسکی فوق الذکر بازده منفی را در طول دوره مطالعه گزارش نمی کند. پیش بینی می شود رشد سالانه سرمایه در کارخانه های تقطیر در سال 2021 ادامه یابد.

اگر رشد با سرعت قابل قبولی ادامه یابد ، داده ها حاکی از آن است که سرمایه گذاری های انجام شده در بشکه از یکی از ده کارخانه تقطیر که Elite Wine & Whiskey به آن دسترسی دارد ، می تواند طی پنج سال آینده دو برابر شود. در زمان عدم اطمینان زیاد ، این اکتشافات چشم انداز خوبی برای روزهای آینده فراهم می کند.

چگونه می توان در ویسکی سرمایه گذاری کرد

صرف نظر از اینکه شما یک ویسکی نوشیدنی پرشور هستید یا خیر ، غوطه ور شدن در یک سرمایه گذاری ویسکی با کمک یک متخصص مالی که می تواند مشاوره معقولی ارائه دهد بسیار ساده است. وقتی همه ابزارها را برای انتخاب آگاهانه در اختیار داشته باشید ، بازگشت می تواند به اندازه نوشیدن مثمر ثمر باشد.

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-213295”))؛

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-130491”))؛

اطلاعات

شراب نخبگان و ویسکی

تلفن: (+44) 203 475 2553.
www.elitewineandwhisky.com

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-163423”))؛

مجله اصلی / چاپ دیجیتال هیبرید / داستان های بیشتر در مورد ماربلا

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-697010”))؛

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-211480”))؛

این مقاله را به اشتراک بگذارید

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-588216”))؛

UNCODE.initRow (document.getElementById (“script-878529”))؛

نشریه How to Invest in Whiskey 2021 اولین بار در مجله Essential Marbella منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *