نقش فیلتر مادون قرمز چیست؟

نام صحیح فیلتر دوربین مداربسته CCD “فیلتر کم گذر نوری” نامیده می شود

فیلتر دارای دو عملکرد است: 1- نور مادون قرمز را فیلتر کنید. 2. نور ورودی را کوتاه کنید.

1. نور مادون قرمز را فیلتر کنید:

دوربین نظارت رنگی CCD همچنین می تواند نور مادون قرمز را حس کند ، زیرا باعث اشعه مادون قرمز می شود ، که باعث می شود DSP رنگ درست را محاسبه نکند. بنابراین ، باید یک فیلتر اضافه شود تا قسمت مادون قرمز نور جدا شود ، بنابراین فقط CCD رنگی باید به فیلتر مجهز باشد. از سیاه و سفید استفاده نمی شود

2. تکمیل نور:

از آنجا که CCD از یک گیرنده نوری منفرد (CELL) تشکیل شده است ، بهتر است نور را هدایت کنید ، اما برای جلوگیری از تداخل با گیرنده نوری مجاور ، نور باید اصلاح شود تا فیلتر شیشه ای نباشد بلکه کوارتز باشد. این فیلم با استفاده از مشخصات قطبش فیزیکی کوارتز ، نور ورودی را حفظ کرده ، قسمت مستقیم را حفظ کرده و قسمت مایل را منعکس می کند تا بر منطقه حساس به نور در کنار آن تأثیر نگذارد.

بنابراین فیلترها چگونه این کار را انجام می دهند؟

1 نور مادون قرمز را فیلتر کنید:

می توان از روش پوشش و شیشه آبی استفاده کرد ، که پوشش را به روش پوشش خلا coating و روش سقف بدون الکترون تقسیم می کند. روش پوشش بدون الکترون غوطه ور شدن ورق کوارتز در یک حلال برای پوشش گالوانیک است ، هزینه کم است ، اما ضخامت پوشش ناهموار است و به راحتی سقوط می کند و پوشش خلاuum تبخیر خلا است و پوشش یکنواخت است. سقوط آسان نیست ، اما قیمت آن بالا است. در بالا ما پوشش IR می نامیم ، هدف این است که پرتوهای مادون قرمز فیلتر شود و همچنین به اصطلاح پوشش AR-Coating اضافه شود ، هدف این است که انتقال نور را به دلیل انتقال نور از طریق رسانه های مختلف (مانند هوا در صفحه کوارتز) افزایش دهیم. ) ، بخشی از انکسار و انعکاس بدست خواهد آمد. بعد از پوشش AR فیلتر می تواند به ضریب نفوذ 98-99٪ برسد ، در غیر این صورت فقط 90-95 نفوذپذیری وجود دارد. حساسیت قطعاً تأثیر دارد.

او همچنین از شیشه های آبی استفاده می کند. شیشه آبی پرتوهای مادون قرمز را با “جذب” فیلتر می کند. پوشش IR اشعه های مادون قرمز را از طریق بازتاب فیلتر می کند ، اما نور منعکس شده به راحتی باعث ایجاد تداخل می شود. اگر فقط اشعه مادون قرمز فیلتر شود ، شیشه آبی بهتر است. انتخاب. اما وی در بالا گفت که شیشه نمی تواند نور را قطع کند ، بنابراین یک فیلتر به اصطلاح “دو تکه” با یک تکه شیشه آبی و یک تکه کوارتز وجود دارد. از شیشه آبی برای فیلتر کردن اشعه مادون قرمز و قطعه کوارتز برای برش نور استفاده می شود ، بنابراین کوارتز کافی است پوشش AR را روی تراشه انجام دهید.

2. برش نور:

همانطور که در بالا ذکر شد ، با استفاده از مشخصات قطب بندی فیزیکی کوارتز ، نور ورودی در قسمت مستقیم باقی می ماند و از قسمت شیب منعکس می شود ، اما فقط در یک جهت قابل قطع است. به طور معمول ، دوربین فقط وضوح افقی را می خواند ، بنابراین فقط نور ساخته می شود. برش افقی به طوری که هنگام اتصال فیلتر باید جهت درست باشد ، نمی توان معکوس کرد. اگر چراغ عمودی نیز نیاز به برش دارد ، چه کاری باید انجام دهم؟ بسیار ساده ، دو قطعه را بچسبانید ، یکی از آنها را 90 درجه بچرخانید تا وجود داشته باشد این نوع فیلتر که “دو قسمت” نامیده می شود ، برای پیرایش افقی ، یکی برای اصلاح عمودی و دیگری برای پوشش IR برای فیلتر مادون قرمز استفاده می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *