پیامدهای Brexit برای اقامت شهروندان انگلیس در اسپانیا

مطابق با مقررات اتحادیه اروپا 2018/1806 پارلمان اروپا و شورای 14 نوامبر 2018 ، دارندگان گذرنامه های انگلیس که برای تعطیلات ، ملاقات های تجاری یا خانوادگی به کشورهای شینگن سفر می کنند ، برای اقامت حداکثر 90 روز به ویزا نیاز ندارند. در یک دوره 180 روزه ، به شرطی که ویزیت برای فعالیت پر سود نباشد. لطفا توجه داشته باشید که شمارش 90 روز از تاریخ ورود به یکی از کشورهای شینگن از جمله اسپانیا آغاز می شود.

شهروندان انگلیس و اعضای خانواده آنها برای اقامت ، آموزش برای دوره های بیش از 90 روز ، کار ، فعالیت های حرفه ای ، هنری یا مذهبی به ویزا احتیاج دارند. کسانی که قصد دارند بیش از سه ماه را در اسپانیا سپری کنند لازم است اقامت خود را بدست آورند و برای کارت TIE اقدام کنند و بیش از شش ماه اقامت مالیات شوند که این به معنای پرداخت مالیات در اسپانیا از دارایی های جهانی آنها است.
بسیاری از انگلیسی ها با اقامتی حداکثر شش ماهه به اسپانیا آمدند که برای اقامت اقدام نکردند. اکنون ، برای اقامت در اسپانیا ، آنها باید با کنسولگری اسپانیا تماس بگیرند و درخواست ویزا کنند. رایج ترین ویزای غیرانتفاعی است که به شخص اجازه می دهد تا هر زمان که بخواهد بیاید و در اسپانیا بماند ، اما کار نمی کند. سایر افراد می توانند برای نوع دیگری از اجازه اقامت درخواست کنند در صورتی که با کسی که توسط قرارداد خروج محافظت می شود یا با یک شهروند دیگر اتحادیه اروپا ازدواج کنند.

گزینه دیگری وجود دارد که ویزای طلا است ، اما این امر منجر به خرید ملکی به ارزش 500000 یورو برای هر خانواده ، واریز 1 میلیون یورو در حساب بانکی در اسپانیا یا خرید اوراق قرضه دولتی حدود 2 میلیون یورویی می شود. . اگر این گزینه برای متقاضی است ، لازم نیست که مقیم مالیات در اسپانیا شوید.
قبل از ورود به اسپانیا ، شهروندان انگلیس باید گواهینامه NIE را دریافت کرده و حساب بانکی اسپانیا را باز کنند. آنها همچنین باید از موارد زیر آگاه باشند:

  • اگر بیش از 183 روز در سال را در اسپانیا سپری کنید ، ساکن مالیات هستید (سال مالیات از 1 ژانویه تا 31 دسامبر ادامه دارد).
  • شما می توانید 25٪ از حقوق بازنشستگی خود را بدون مالیات برداشت کنید ، اما اگر مقیم شوید ، در اسپانیا مشمول مالیات خواهید شد.
  • اگر ملکی در انگلستان به عنوان محل اقامت اصلی خود دارید که به عنوان مقیم مالیات اسپانیا می فروشید ، ممکن است مشمول CGT اسپانیا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *