چرا دوربین مادون قرمز می تواند در شب به وضوح نمایش داده شود

معمولاً طول موج نور مرئی 0.4 تا 0.7 میکرومتر است که نوری است که چشم می تواند ببیند. سطح مقطع 0.7 تا 400 میکرون مادون قرمز است. نور مادون قرمز ، نوری نامرئی است که از چشم انسان خارج است. علاوه بر این ، هر جسم نور مادون قرمز را با تابش گرما بالای صفر ساطع می کند و یک جسم تولید کننده گرما مانند بدن انسان مقدار بیشتری از اشیا مانند خانه ها ، درختان و سنگ ها را ساطع می کند.

CCD یا CMOS سنسور دوربین که “سنسور” نیز نامیده می شود ، یک دستگاه نیمه هادی است که تصاویر نوری را به سیگنال های دیجیتال تبدیل می کند. اما قدرتمندتر از چشم این است که می تواند برخی از نورهای نامرئی مانند نور مادون قرمز را حس کند. این سنسور دارای یک حساسیت از نشانگر است ، همچنین به آن مقدار مقدار روشنایی گفته می شود که توانایی واکنش به نور کم است. هرچه حساسیت بالاتر باشد ، قدرت احساس نور قوی تر و توانایی احساس نور مادون قرمز قوی تر است.

از آنجا که سنسور می تواند نور مادون قرمز را حس کند ، اشعه های مادون قرمز موجود در نور نیز در طول روز به سنسور وارد می شوند و نتیجه آن قرمز شدن تصویر کلی است. بنابراین دوربین های معمولی دارای فیلترهایی روی سطح سنسور هستند تا پرتوهای مادون قرمز را در نور فیلتر کنند. اگر دوربین مادون قرمز نیز با چنین فیلتر متصل باشد ، نور مادون قرمز که به طور فعال توسط نور مادون قرمز دوربین شبانه ساطع می شود نیز فیلتر می شود و باعث از بین رفتن نور مادون قرمز می شود. برای جلوگیری از این وضعیت ، دوربین های پیشرفته مادون قرمز معمولاً به فیلترهای دوتایی مجهز هستند. در روز فیلتر مادون قرمز را باز کنید ، اشعه های مادون قرمز را در نور فیلتر کنید ، فیلتر مادون قرمز را شب خاموش کنید و اجازه دهید نور مادون قرمز تصویر را از طریق لنز پر کند.

موارد فوق به همین دلیل است که دوربین مادون قرمز می تواند شب هنگام که چشم انسان قادر به دیدن آن نیست ، به وضوح تصویربرداری شود. بسته به سنسور مادون قرمز دوربین ، ممکن است اشعه مادون قرمز را حس کند. در محیطی با نور شب ضعیف ، می توان از نور مادون قرمز یا اشعه حرارتی مادون قرمز خود جسم برای تحقق دید در شب استفاده کرد. در عین حال ، برای اطمینان از رنگ آمیزی نکردن تصاویر در طول روز ، از فیلترهای دوتایی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *