چک لیست امنیتی تعطیلات عید پاک

آیا آنقدر خوش شانس هستید که برای تعطیلات عید پاک بروید؟ خیلی حسودیم اما قبل از رفتن به غروب آفتاب ، مهم است که برای محافظت از خانه خود در برابر غارت در غیاب خود ، چند اقدام احتیاطی انجام دهید. هیچ چیز بدتر از این نیست که برای یک هفته آرامش به خانه بروید و دریابید که یک جنایتکار بی وجدان خانه شما را دزدیده است.

در حالی که هیچ راهی مطمئن برای جلوگیری از وقوع جرم در زمان غایب وجود ندارد ، این چک لیست مفید احتمال ورود به داخل را به حداقل می رساند. این مراحل را دنبال کنید و به احتمال زیاد سارقان فرصت طلب را دفع خواهید کرد – یا اگر تصمیم دارند شانس خود را امتحان کنند شواهد ارزشمندی برای قرار دادن آنها در پشت میله های زندان دارید.

تمام درها و پنجره ها را قفل کنید

شاید ذکر آن خیلی واضح به نظر برسد ، اما به اندازه یک پنجم سرقت اتفاق می افتد زیرا صاحب خانه فراموش کرده است که ورودی را قفل کند. علاوه بر ایمن سازی مناسب دارایی خود قبل از عزیمت ، باید چارچوب درها و پنجره ها را نیز بررسی کنید ، زیرا ستون درب یا طاقچه پنجره آسیب دیده می تواند به یکپارچگی اتصالات آسیب برساند.

ارزش ها را از چشم دور نگه دارید

اگر وسایل گران قیمت مانند وسایل برقی ، جواهرات و لباس های طراح را جلوی چشم هرکسی که از کنار پنجره شما عبور می کند بگذارید ، عمدتاً کالاهای پیشنهادی را برای هرکسی که قصد سرقت دارد تبلیغ می کنید. همه اشیا valu با ارزش را به اندازه کافی از درها و پنجره ها دور نگه دارید تا در معرض دید عابران قرار نگیرند – ترجیحاً در صورت امکان کلید در دست.

کانون توجه را به قسمت بیرونی بچرخانید

یک کوچه ، باغ یا گاراژ کاملاً روشن ، بازدارندگی بسیار بیشتری نسبت به سارقان در تاریکی است ، زیرا یک دزد نامرئی موفق است. روی روشنایی ثابت در فضای باز سرمایه گذاری کنید تا فضای بیرون از خانه شما همیشه روشن باشد و همسایگان ، عابران پیاده و رانندگان بتوانند چیزهای غیر عادی را تشخیص دهند و به کمک شما بیایند.

یک سیستم امنیتی خانه نصب کنید

بهترین راه مطلق برای پیشگیری از جرم و شناسایی افراد مسئول در صورت بروز این امر نصب یک سیستم نظارت تصویری پیشرفته است. اگر یک دزد معتقد باشد که تحت مراقبت قرار گرفته است ، احتمال اینکه خانه شما را سرقت کند بسیار کمتر است. از طرف دیگر ، اگر آنها حمله کنند ، شما مدارک محکمی برای ارائه به دادگاه خواهید داشت.

توهم سکونت بده

سرقت از یک خانه خالی بسیار راحت تر از یک خانه مسکونی است ، بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا تصور کنید اصلاً در تعطیلات نبوده اید. بهترین راه برای رسیدن به این هدف این است که از یک دوست ، همسایه یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که به طور دوره ای ظاهر شوند و پرده ها را باز یا بسته کنند ، چراغ ها را روشن و خاموش کنند و به حیوانات خانگی یا گیاهان خانگی که نیاز دارند غذا دهند. اگر این اتفاق نیفتد ، تایمر نور مانند خانه شخصی به نظر می رسد ، حتی اگر اینگونه نباشد.

عدم حضور خود را تبلیغ نکنید

سرانجام ، این کار را برای مجرمان آسان نکنید. افراد زیادی آنقدر از تعطیلات خود هیجان زده شده اند و می خواهند بهره های خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند که به این فکر نمی کنند که چگونه اقداماتشان می تواند توجه ناخواسته را به خود جلب کند. به ویژه ، ارسال عکس های تعطیلات در شبکه های اجتماعی در حالی که هنوز دور هستید ، منفی بزرگ نیست ، خصوصاً اگر فیلترهای حریم خصوصی شما حداقل باشد. اصولاً تمام کاری که شما می کنید تبلیغ عدم حضور خود برای هرکسی است که طمع بیش از وجدان و نحوه پیمایش در فیس بوک را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *