چگونه تشخیص اتوماتیک پلاک به جامعه و تجارت ارزش می بخشد؟

هنگامی که تشخیص پلاک اتوماتیک (ALPR) در سال 1976 توسط شعبه توسعه پلیس انگلستان اختراع شد ، تعداد کمی از افراد می توانستند نقش حیاتی آن را در ایمنی عمومی ، تدارکات ، دسترسی به سایت و موارد دیگر – بیش از چهار دهه قبل – پیش بینی کنند.

امروزه از فناوری LPR چگونه استفاده می شود؟

ALPR برای همه موارد از پیشگیری از ازدحام گرفته تا کمک به حفظ فاصله اجتماعی در طی بیماری همه گیر و مدیریت حمل و نقل برای اطمینان از رسیدن به موقع آن استفاده می شود. این یک ابزار اصلی برای پلیس ، امنیت ، پارکینگ ، مهمان نوازی ، رستوران ها و بانک ها و اخیراً تدارکات و عملیات است.

پیشرفت در زمینه تجزیه و تحلیل ویدئو و نرم افزار مدیریت داده ، ALPR را وادار به جهش رو به جلو و سازگاری با زمان کرده است. اکنون این فناوری را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: شناسایی خودکار شماره ثبت (ALPR) و تشخیص خودکار کد کانتینر (ACCR). هر دو نیازهای منحصر به فرد را برآورده می کنند و امکان انجام بهتر فعالیت های مختلف را فراهم می کنند.

چگونه ALPR ایمنی عمومی را بهبود می بخشد؟

وسایل نقلیه را می توان در یک منطقه خاص بر اساس شماره ثبت آنها ردیابی کرد. تاخیر یا ازدحام را می توان پیش پرداخت کرد و پرداخت عوارض را می توان به صورت خودکار شارژ کرد. ALPR همچنین به مقامات محلی و مقامات دولتی مانند آژانس استاندارد رانندگان و وسایل نقلیه انگلستان اجازه می دهد تا رانندگی خطرناک و همچنین آزمون های قدیمی وزارت حمل و نقل یا گواهینامه های رانندگی یا دستکاری تاکوگراف را علامت گذاری کنند. اخیراً ، پلیس از ALPR برای ردیابی بازدیدکنندگان خارجی که به دلیل محدودیت در فاصله اجتماعی در سفرهای جزئی نباید در منطقه باشند ، استفاده کرده است.

چگونه فناوری می تواند به دسترسی سایت کمک کند؟

تشخیص پلاک اتوماتیک برای کنترل دسترسی به سایت بر اساس پلاک های خاص مفید است. بازدیدکنندگان می توانند پس از بازدید از سایت جدید ، پلاگین های ثبت نام خود را برای ورود بدون دردسر ارسال کنند و این داده ها می توانند برای بازدیدهای بعدی ذخیره شوند. این به جلوگیری از نفوذ کمک می کند و تجربه بازدید کننده را بهبود می بخشد.

برای سایت های دارای سیستم ورود و پارکینگ پرداخت شده ، می توان از ALPR برای ردیابی بازدیدکنندگان و شارژ خودکار آنها استفاده کرد. این باعث می شود افراد برای بلیط در صف نمانند و مطابقت با شرایط پارکینگ و هزینه های از دست رفته را بهبود می بخشد.

شرکای Milestone مانند Veertec از ALPR در ترکیب با نرم افزار مدیریت ویدیوی Milestone XProtect برای ارائه چنین راه حل مدیریت پارکینگ بدون پول استفاده می کنند. همه چیز توسط سیستم خودکار می شود ، از جمله بدهی مستقیم و صدور فاکتور برای مشتری پس از خروج از سایت. این می تواند پلاک ها را از کشورهای مختلف به همراه شناسایی خودکار زبان تشخیص دهد و پلاک ها را می توان با سرعت حداکثر 150 مایل در ساعت ضبط کرد.

چگونه ACCR می تواند به تدارکات کمک کند؟

شناسایی خودکار کد کانتینر (ACCR) کدهای مخصوص کانتینر را برای حمل و نقل هدف قرار می دهد ، و این امر خصوصاً در تدارکات و عملیات بسیار ارزشمند است. حمل و نقل را می توان برای اطمینان از اینکه در راه هستند و تأخیر ندارند پیگیری کرد. همچنین ممکن است هنگام ورود یا خروج کانتینر به یک بندر یا محل ذخیره ، به پرسنل امنیتی هشدار داده شود. اگر خروج غیرمجاز باشد ، می توانند فوراً اقدام کنند.

سیستم های دوربین ALPR بدون نیاز به حضور کارکنان در محل شبانه روزی کار می کنند. این امر امنیت سایت را افزایش می دهد و به تیم کمک می کند تا در یک اتاق کنترل مرکزی ایمن بماند.

چگونه تجزیه و تحلیل داده های ویدئویی فناوری را بهبود می بخشد؟

تجزیه و تحلیل داده های ویدیویی پیشرفته (با استفاده از یادگیری ماشین) برنامه های بیشتری برای ALPR ارائه می دهد. برای شناسایی سریع یک وسیله نقلیه مسروقه یا کلاهبرداری ، می توان مارک و مدل خودرو را با مدل و مدل ثبت شده برای تعداد مشخصی تحلیل و مقایسه کرد. وسیله نقلیه یا کانتینر باقی مانده در مکان اشتباه می تواند به طور خودکار برای بررسی علامت گذاری شود. اخلال در چراغ قرمز ، رانندگی خطرناک (به عنوان یک جاده اشتباه) و وسایل نقلیه ای که از لاین اشتباه استفاده می کنند (مانند لاین اتوبوس) را می توان توسط پلیس حمل و نقل برای اقدام اخطار داد.

آینده ALPR چیست؟

با پیشرفت یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI) ، فرصت های اضافی برای ALPR وجود خواهد داشت. منابع اطلاعاتی بیشتری مانند دستگاه های اینترنت اشیا و انواع مختلف دوربین مانند تصویربرداری حرارتی و وضوح فوق العاده بالا برای تکمیل قدرت سیستم ALPR وجود خواهد داشت.

این مقاله توسط یک پست LinkedIn توسط ثریا هرست، مدیر جامعه ، اروپای شمالی ، سیستم های مایلستون.

ANPR / LPR را از طریق Milestone Partner Community کاوش کنید فروشگاه اصلی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *