چگونه می توان از جراح ارتوپدی خود بیشترین بهره را برد؟

برای تغذیه خوب و حفظ وزن سالم تلاش کنید ، سیگار کشیدن را کاملاً کاهش داده یا قطع کنید و با مسئولیت آشامیدنی بنوشید. اضافه وزن دلیل اصلی فرسودگی مفاصل مهمی مانند مفصل ران ، زانو و مچ پا است. فعالیت بدنی منظم که در آفتاب استفاده می شود به تقویت تراکم استخوان ، رشد و بهبودی و همچنین کاهش شدت پوکی استخوان کمک می کند ، که می تواند منجر به شکستگی شکنندگی مفصل ران ، مچ دست و ستون فقرات شود.

پس از گذراندن میانسالی ، علیرغم تلاش ما برای داشتن زندگی سالم ، ما احساس سفتی و دردهای کلی ناشی از افزایش سن می کنیم. داروخانه ها قادرند داروهای موضعی و خوراکی بدون نسخه را برای تسکین درد و حفظ گزینه های دلبستگی بدون اطمینان از نیاز به کمک برای علائم مفصلی خود ، بدون نسخه پزشک توصیه و توصیه کنند.

از کجا می دانید که واقعاً به جراح ارتوپدی احتیاج دارید؟

هنگامی که دچار درد حاد یا مزمن مفصلی هستید ، پزشک عمومی می تواند ارزیابی جامعی از بیماری های مفصلی تحلیل برنده و التهابی مربوطه مانند آرتروز و آرتریت روماتوئید داشته باشد ، که معمولاً با استفاده از دارو بدون جراحی قابل درمان است. پزشک عمومی شما اغلب ممکن است فیزیوتراپی ، مسکن تجویز کرده و گاهی داروی ضد التهابی را مستقیماً به مفصل آسیب دیده تزریق کند تا علائم را بهبود بخشد و بهبود یابد.

هنگامی که همه موارد فوق را انجام دادید و همچنان با علائم پایدار و دردناک مفاصل روبرو هستید ، باید به یک متخصص ارتوپدی مراجعه کنید تا گزینه های درمان نهایی را بررسی کند. بسیاری از ما می دانیم که این درد مداوم می تواند بر سلامت روانی ما نیز تأثیر بگذارد ، که باعث می شود احساس افسردگی کنیم زیرا دیگر قادر به پیوستن به دوستان در یک بازی گلف نیستیم ، بعد از شام به یک پیاده روی آرام می رویم و یا حتی می توانیم آرام بخوابیم.

انتخاب و مشاهده جراح ارتوپدی

در اولین مشاوره:
اول از همه ، جراح ارتوپدی که انتخاب می کنید باید حرفه ای ، مراقب باشد و به عنوان یک فرد به شما علاقه مند باشد ، نه فقط به عنوان یک بیمار. مصاحبه اولیه با شما باید جامع باشد و شما آزادانه می توانید داستان خود را بگویید.

شما می توانید انتظار داشته باشید که تصاویر رادیویی با کیفیت بالا ، مانند اشعه ایکس مشترکی که در آنجا گرفته شده و پس از آن تهیه شده است ، داشته باشید. سپس باید بتوانید آنها را با جراح ارتوپدی خود ملاقات کنید ، وی به طور واضح یافته های شما را توضیح می دهد و گزارش را پیگیری می کند.

پس از مشاوره:
شما در حال حاضر گزینه های زیادی دارید. شما باید درک اولیه از آنچه توصیه می شود داشته باشید. باید به شما فرصت های اضافی داده شود تا درباره هر روش عملیاتی خاصی که ارائه می شود س operatingالات بیشتری بپرسید. به عنوان حداقل استاندارد ، جراح ارتوپدی شما كه جراحی تعویض مفصل را به شما پیشنهاد كرده است باید در زمینه آرتروپلاستی (جراحی تعویض مفصل) آموزش ببیند و در عمل توصیه شده شما تجربه تخصصی داشته باشد.

اگر اکنون می خواهید جراحی تعویض مفصل را ادامه دهید ، باید توضیح دهید که چه اتفاقی می افتد بعد ، از آزمایشات ، نوع و مدت کاشت ، بیهوشی ، توان بخشی و مراقبت های بعدی.
مهمتر از همه ، هرگز نباید عجله داشته باشید و یا تحت هر تصمیمی تحت فشار قرار بگیرید. جراح ارتوپدی شما باید قرار ملاقات دیگری به شما پیشنهاد دهد تا در صورت تمایل در مورد سوالات شما بحث کند.

شما تصمیم گرفته اید که جراحی را جدا کنید

قبل از جراحی:
می توانید از جراح خود اطلاعات بیشتری بخواهید ، از جمله اینکه آیا تیم بلافصل آنها پر از متخصصان بیهوشی و اتاق عمل است یا خیر و آیا آنها سالانه توسط تنظیم کننده حرفه ای مربوطه ارزیابی و تأیید می شوند.

بعد از جراحی:
اکنون باید از مراحل بعدی به طور کامل مطلع شوید ، تا بتوانید مدیریت درد کافی و درمان مرتبط با آن را برای ترخیص از بیمارستان ارائه دهید. شما و خانواده می توانید س toال کنید. باید برنامه های روشنی برای غربالگری بعد از عمل و پس از ترخیص همراه با تماس در دوره فوری بعد از عمل برای هر گونه نگرانی ناشی از بازگشت به خانه ارائه شود. سرانجام ، سوالی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *