گوردون رمزی ، اشک ها و حقیقت در مورد آشپزخانه

س: شما هرگز از سخت کوشی نهراسیدید ، ما خیلی چیزها را می دانیم.

RAMSAY: برای تبدیل شدن به یکی از بهترین ها ، شما باید با بهترین ها کار کنید و این دقیقاً همان کاری است که من انجام دادم ، زیرا دوستانم در تیم اصلی پیشرفت کردند [Ramsay was a promising footballer who was on the books with Scottish soccer giants Glasgow Rangers] و من در آنجا قراردادهای حرفه ای گرفتم ، در فرانسه وزوز کردم ، گریبان فرانسوی ها را گرفتم ، خودم را “گوشت گاو کباب” صدا کردم ، انواع و اقسام نام ها و “اینجا چکار می کنی؟” هرچه وقتم بیشتر می شد ، تمرکزم بیشتر می شد.

س :ال: صحبت از روشی است که شما کار خود را آموختید ، به نظر می رسد که ما در فرهنگ غذا و سرگرمی زندگی می کنیم که به نظر می رسد همه چیز قابل دسترسی است و به جرات می توانم آن را بگویم ، حتی با عنوان ، اما هنوز هم وقتی تأثیر می گذارد راه حل آسان وجود ندارد . قبول داری؟

RAMSAY: من فکر نمی کنم مشکلی در تلاش باشد ، اما معتقدم ما فرهنگی را ایجاد کرده ایم که در آن جوانان و بزرگسالان می توانند دیگران را بسیار آسان به یک حرفه یا موفقیت بدانند. تا حد زیادی ، آنها ساعت ها ، روزها ، ماه ها و سال های مربوط به پرورش این کار را نمی بینند – آنها همه اتفاقات پشت صحنه را نمی بینند. اگر چنین می کردند ، هیچ لایه ای از انتظار یا میزان بی احترامی برای افرادی که این کار را انجام می دادند وجود نداشت. متاسفانه آنچه رسانه های اجتماعی به ما داده دسترسی غیرقابل مقایسه با زندگی افراد ثروتمند و مشهور است و معمولاً کاری که این افراد انجام می دهند کاری است که در اوقات فراغت انجام می دهند. شما شاهد پیوند سخت نیستید ، بنابراین به چیزی شبیه به یک تصویر تحریف شده تبدیل می شود و به نظر من خطرناک است. آیا راهی برای خروج از این راه وجود دارد؟ فکر نمی کنم – مگر اینکه توییتر و اینستاگرام منفجر شوند. من فکر می کنم نسل بعدی نیاز به حاکمیت دارد یا توانسته است انتظارات آنها را برآورده کند ، زیرا برخی از آنها کاملاً خارج از مقیاس هستند.

سوال: آیا نگران توانایی خود در شکست دادن آمریکا هستید؟

RAMSAY: نگران هستید؟ نه ، چون در ذات من نیست. من همیشه هنگام کار اعتماد به نفس زیادی داشته ام ، بیشتر به این دلیل که به هر کاری که قصد داشتم بدست آوردم ، آیا نگران موفقیت هستم؟ نه علاوه بر این ، ما در انگلیس اشکال بسیار خوبی داشتیم که با آنها بازی کرده بودیم و چسبندگی واقعی داشتیم ، و من می دانستم که هر چیزی که در انگلیس کار می کند ، باید در ایالات متحده کار کند ، فقط دو یا سه برابر مقیاس. آنچه با من و تیم سازنده سروکار داشت برخی از ظرافت ها و برخی مکالمات بود که باید بر آنها غلبه کنیم. این یک چیز اساسی برای برقراری ارتباط است و ارتباط همه چیز در تلویزیون و آشپزخانه است. اما آیا من اعتقاد داشتم که جواب می دهد؟ آره.

س: آیا اشتهای ما خیلی متفاوت است؟

RAMSAY: خوب ، تنها چیزی که انگلیس و یانکی ها را متحد می کند این است که ما عاشق غذای خود هستیم. آنچه ما را متحد می کند این واقعیت است که ما به طور جمعی یکدیگر را از بسیاری از کشورهای دیگر دفع می کنیم و این وحدتی که داریم ما را به هم نزدیک می کند و این واقعاً چیزهای ویژه ای است. اما در زیر همه این واقعیت است که ما واقعاً بسیاری از بهترین ذهن ها را در آشپزخانه در سراسر جهان داریم. فرانسوی ها ، ایتالیایی ها … بله ، آنها همیشه در آنجا خواهند بود ، اما ما در اوج آنها به آنها پیوسته ایم و تنوع و توانایی ما در جذب ، جشن گرفتن ، شکل دادن و بازاندیشی غذاهای سنتی جهان ما را به سطح بالاتری می رساند. فرانسوی ها این کار را نمی کنند – آنها علاقه ای ندارند. فرانسوی ها می خواهند فرانسوی باشند و در این کار لعنتی خوب هستند. ایتالیایی ها احتمالاً بهترین غذایی را که آرزو کرده اید داشته باشند ، بنابراین نیازی به شاخه شدن آنها نیست. در حالی که انگلستان و ایالات متحده همیشه سبک ذوب شده برای سبک های مختلف از سراسر جهان بوده است ، و واقعیت این است که ما از کشورهای دیگر جلوتر هستیم زیرا صفحات ما قدرت و انعطاف پذیری دارند که دیگران به سادگی نمی تواند نزدیک شود. این زمان ها هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *