2D و 3D Dynamic Noise Reduction (DNR) چیست؟

کاهش نویز پویا در نتیجه افزایش هنگام پردازش دوربین امنیتی ایجاد می شود. اعوجاج سیگنال یا “نویز” یک محصول جانبی اجتناب ناپذیر از تقویت کننده های دوربین دیجیتال است. حتی هنگام کار در سطح بهینه ، تقویت کننده های دیجیتال ، چه در برنامه های صوتی و تصویری استفاده شوند ، نویز ایجاد می کنند. این اتفاق هم در دوربین های مداربسته آنالوگ و هم در دوربین های دیجیتال SDI / دوربین های امنیتی IP رخ می دهد ، زیرا همه آنها از برخی نرم افزارها برای تقویت سیگنال در سخت افزار پردازنده سیگنال دیجیتال استفاده می کنند.

“نویز” ویدئو می تواند به صورت “ساکن” ، مه ، لکه ها (برف) ، مه ، مه ، بلوک های رنگی شفاف و سایر مصنوعات بصری باشد که باعث می شود تصاویر دوربین شما برای امنیت کمتر از کریستال شفاف به نظر برسند. بنابراین ، کاهش نویز یکی از جنبه های مهم در طراحی و انتخاب دوربین های نظارتی است. این امر با پیشرفت تکنولوژی نمایش اهمیت بیشتری پیدا می کند و به مردم امکان تماشای تصاویر با وضوح بالاتر مانند UHD (4K) و دوربین مدار بسته 8K را می دهد.

در طول سال ها ، روش های مختلفی که از طریق سخت افزار و نرم افزار پیاده سازی شده اند ، برای تمیز کردن فیلم تولید شده توسط حسگرهای ویدئویی CMOS و CCD استفاده شده است. یکی از ساده ترین اشکال کاهش نویز ، یک فریم را با قاب دیگر مقایسه می کند و همه عجیب و غریب هایی را که در هر فریم ظاهر نمی شوند ، از بین می برد. الگوریتم های پیچیده دقیقاً تعیین می کنند که یک “عجیب” باید حذف شود. این یک نمونه از “کاهش موقت صدا” است.

کاهش موقت نویز برای تصاویر با وضوح بالا کافی نیست ، به خصوص اگر شامل سوژه های متحرک یا تصاویر با نور کم باشد. 2D-DNR نوعی کاهش نویز موقتی است و برای کار با تصاویر دوربین کم نور تقویت شده طراحی شده است.

2D-DNR برای پاک کردن پیش زمینه تصویر بهترین عملکرد را دارد. این می تواند هنگامی مشاهده شود که مثلاً تصاویر دوربین های امنیتی روی چراغ خیابان را در شب ببینید. نزدیکترین منطقه به دوربین امنیتی تمیز به نظر می رسد ، در حالی که مناطق دورتر “شور و فلفل” به نظر می رسند. جابجایی اشیا also همچنین می تواند در یک سیستم کاملاً 2D-DNR مشکل ساز شود و ممکن است تار به نظر برسد یا آثار کم رنگی برجای بگذارد. حرکت می تواند سیستم 2D-DNR را “گیج” کند. 3D-DNR برای رفع این محدودیت طراحی شده است.

3D-DNR “کاهش نویز فضایی” را به تکنیک های 2D-DNR اضافه می کند. این نوع کاهش نویز پیکسل های موجود در همان فریم قاب به قاب را مقایسه می کند. دانه ها را از بین می برد
ظاهر تصاویر در نور کم ، اجسام متحرک را بدون ایجاد اثری پردازش می کند و تصاویر را واضح تر و واضح تر می کند. تمام پردازش های سود همچنین می توانند برخی از سطوح تاری حرکت و سرعت شاتر را اضافه کنند ، بنابراین باید همیشه از سود استفاده شود.

حتی اگر کیفیت تصویر هدف اصلی نباشد ، دلیل دیگری نیز وجود یک دوربین با کاهش نویز خوب وجود دارد. اگر یک DVR امن از دوربین نظارت شما فیلم ضبط می کند ، نویز را نیز ضبط می کند. هنگامی که به DVR شما می رسد ، نویز باعث ایجاد دو مشکلی می شود که می خواهید در مورد آنها بدانید.

در ابتدا ، نویز ویدیویی اندازه پرونده را باد می کند زیرا DVR تصویر را به همراه نویز ضبط می کند. یک تصویر سیاه غالب در شب ، که معمولاً پرونده های کوچک و جمع و جوری ایجاد می کند ، ادعای نویز متغیر بسیار بزرگتری را انجام می دهد. کدک های فشرده سازی مانند h.265 و h.264 مجبور خواهند شد تمام لکه های شور و فلفل ، مه و تغییر الگوهای ناشی از سر و صدا را در اندازه پرونده های بسیار بزرگتر حفظ کنند. با گذشت زمان ، اندازه پرونده افزایش می یابد و فضای ذخیره سازی همه درایوهای سخت محدود است. این مشکلی است که می توان با یک WDR خوب از آن جلوگیری کرد.

دوم ، اگر DVR برای استفاده از آن تنظیم شده باشد ، نویز ویدئو می تواند باعث تشخیص حرکت شود. این می تواند باعث هشدارهای دروغین ، ایمیل های آزار دهنده از سیستم اطلاع رسانی خودکار شود و شکایات مربوط به استفاده از فضای ذخیره سازی را ایجاد کند.

تعادل افزایش مداوم از طریق کنترل های افزایش سیگنال و فیلترهای دیجیتال مانند WDR بخش مهمی از مراحل برنامه نویسی است. برنامه های کنترل کیفیت مانند Cortex QC6 اطمینان حاصل می کنند که کاربران شما از بهترین تنظیمات موجود برخوردار هستند.

قبل از اینکه این مشتریان با این مشکلات روبرو شوند ، حتماً با کیفیت ترین دوربین را در اختیار آنها قرار دهید. بدست آوردن یک تصویر ویدئویی بد معمولاً به همین دلیل کافی است که افراد تمایل به خرید یک دوربین با کیفیت بالا داشته باشند. در غیر اینصورت ، پرداخت هزینه بیشتر برای فضای هارد دیسک یا خواستار یک سیستم تشخیص حرکت با کیفیت بالا که از مثبت کاذب جلوگیری می کند ، اغلب نظر شما را تغییر می دهد.

با استفاده از سیستم علامت تجاری QC6® ، بسیاری از دوربین های امنیتی Cortex® از ابتدا با 3D-DNR متعادل و همچنین سایر تکنیک های کاهش نویز مانند کنترل خودکار پیشرفته افزایش سود (AGC) ، کاهش صدای تطبیقی ​​(ATR) ، نور زیاد / شدید ساخته می شوند. کاهش (HLR) و غیره این لیست شامل COR-HD89TRV ، COR-HD80V ، COR-HD88TRV و سایر موارد است.

امروز برای دیدن لیست کامل و دریافت قیمت عمده با یک نماینده فروش (888-573-2333 888) تماس بگیرید!

این پست در هیچ رده ای نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *